Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Ogłoszenie o realizacji projektu: „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie szydłowieckim (II)”

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Szydłowcu informuje, iż w 2025 r. rozpoczął realizuję projektu pt. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie szydłowieckim (II)" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027, Priorytetu VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działania 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych region Mazowiecki regionalny.

Okres realizacji projektu: 01.01.2025 r. - 30.06.2026 r.

Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia i aktywizacji 233 osób w tym 115 kobiet i 118 mężczyzn bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Szydłowcu z utrudnionym dostępem do rynku pracy do 30.06.2026 r..

Uczestnicy projektu to 233 osób bezrobotnych (115 kobiet i 118 mężczyzn) z terenu powiatu szydłowieckiego należących do jednej lub kilku grup  znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, w szczególności:

● osoby młode w wieku 18-29 lat,

● osoby długotrwale bezrobotne,

● osoby w wieku 50 lat i więcej,

● osoby z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym,

● osoby z niepełnosprawnością,

● kobiety,

● osoby z terenów wiejskich,

● migranci w przypadku zarejestrowania w PUP w Szydłowcu (w rozum art. 87 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy),

Planowanym efektem projektu jest wzrost zatrudnienia osób bezrobotnych z powiatu szydłowieckiego znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Przewidywanym rezultatem projektu jest podjęcie zatrudnienia przez 178 osób (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) bezpośrednio po opuszczeniu projektu, tj. do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie.

W ramach projektu w 2025 roku oferowane będą następujące formy wsparcia:

1. Prace interwencyjne dla 36 osób,

3. Szkolenia dla 4 osób,

4. Staże dla 50 osób,

5. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 28 osób,

6. Refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla 23 osób,

7  Bony na zasiedlenie dla 20 osób.

Uczestnicy projektu skorzystają także z pośrednictwa pracy i/ lub poradnictwa  zawodowego.

Udzielenie wsparcia każdemu uczestnikowi/uczestniczce projektu będzie poprzedzone identyfikacją jego potrzeb w tym poprzez diagnozowanie deficytów w zakresie umiejętności cyfrowych, umiejętności kluczowych dla zielonej transformacji tj. umiejętności ekologicznych, umiejętności niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi oraz poprzez diagnozowanie potrzeb szkoleniowych lub walidacyjnych (potwierdzanie nabytych wcześniej kwalifikacji i kompetencji), możliwości doskonalenia zawodowego oraz opracowaniem lub aktualizacją dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania.

Każdemu uczestnikowi projektu w wieku 18 – 29 zapewnimy ofertę zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu, stażu lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia danej osoby do projektu.

Wartość projektu: 6 312 765,65 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich stanowi 85% wartości projektu czyli 5 365 850,90 zł.

Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu dostosowany jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dostępność ta jest zapewniona w postaci: stanowiska postojowego dla osoby z niepełnosprawnością połączonego z chodnikiem prowadzącym do budynku, podjazdu dla osób korzystających z wózków oraz drzwi o odpowiedniej szerokości, a także toalety na parterze dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na parterze zostaną umieszczone informacje o projekcie, a także będzie znajdowało się (tuż przy wjeździe z podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami) miejsce obsługi/udzielania informacji /rekrutacji dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi jeśli takie pojawią się w projekcie. Komunikacja na linii beneficjent – Uczestnik/Uczestniczka projektu będzie zapewniona, przez co najmniej dwa sposoby komunikacji (z wykorzystaniem telefonu, e-maila lub spotkania osobistego).

Szczegółowych informacji dotyczących realizacji projektu udziela P. Agnieszka Radziborska-Kaźmierczyk  pok. 16 (I piętro) tel. 48 617-12-88 (wew. 216).

 

Załączniki

Procedura rekrutacyjna uczestników do projektu
Procedura rekrutacyjna uczestników do projektu.docx 68 KB

Menu Display